Розміри велоколес

21.01.2016
Практично всі покришки повинні маркуватися згідно з класифікацією ETRTO, однак поряд з нею часто використовується французький і дюймовий стандарти

Незважаючи на розкид стандартів, якщо Вам необхідно поміняти проколоту шину або купити запасну, важливо знати як знайти діаметр колеса велосипеда - він обчислюється як сума діаметра обода і товщини велошини.

За допомогою рулетки необхідно виміряти відстань від землі до осі колеса (радіус), отримане значення помножити на 2 (діаметр велосипедного колеса), а потім розділити на 25.4 (значення в дюймах).

Після цього необхідно виміряти ширину покришки. Для цього рулетку необхідно докласти до шини поперек покришки.

Системи маркування велошин:

Згідно з французькою класифікацією, маркування велопокришек складається з тризначного числа і букви. Цифра вказує діаметр велосипедного колеса (мм), буква - ширину покришки (від А до D по наростанню).

Дюймова класифікація як одиниці виміру використовує дюйми.

Розмірності велосипедних коліс в перекладі на дюйми:


Розмір колеса велосипеду, дюйм

Діаметр ободу, мм

Тип велосипеду

20"

406

Дитячі, розкладні і BMX велосипеди

24"

507

Підліткові, фрірайд, радянські "Альтаир", "Салют"

26"

559

Гірські, прогулочні, міські

27"

622

Шосейні

27,5"

584

Гірські

28"

622

Дорожні, гібридні, радянські "Украина", "Аист"

29"

622

Гірські "твентінайнери"


Дана класифікація може складатися з двох або трьох числових груп.

У маркуванні з двох цифр, перша позначає величину діаметру велосипедного колеса в дюймах, друга - ширину покришки (десяткова або простий дріб).

У маркуванні з трьома групами цифр, перша позначає величину діаметру велосипедного колеса в дюймах, друга - висоту покришки, третя - ширину покришки.

За європейським стандартом ISO (ETRTO) перше число маркування позначає ширину велопокришки в мм, друге - посадковий діаметр ободу велосипедного колеса в мм.