Види веломоторів

15.02.2016
На даний момент все більшої популярності набувають велосипеди з мотором. Від скутерів і мотоциклів їх вигідно відрізняє можливість їзди як за допомогою педалей, так і без них. Також педалі можуть використовуватися з мотором паралельно як допоміжний механізм (наприклад, при затяжних підйомах).

Види веломоторів в залежності від приводу

 • Ремінний привід. Має свої недоліки: він швидше зношується, в дощову погоду може зісковзувати.
 • Ланцюговий привід. Традиційний привід веломоторів. При експлуатації потребує регулярного догляду - ланцюг потрібно ретельно чистити і змащувати.
 • Фрикційний привід. Оскільки конструкція приводу достатня проста, то при навантаженнях можливий швидкий знос шин.
 • Мотор колесо. Найпопулярніший вид моторів для велосипеда. Конструкція являє собою заднє або переднє колесо, оснащене велосипедним двигуном. Його потужність становить від 180 до 1000 Вт, а напруга - 24, 36 або 48 В. Перевага такого мотору у його беззвучнії роботі і досить простому процесі установки. Також важливо, що мотор-колесо додає велосипеду до 15 кілограм ваги.

   Види веломоторів в залежності від джерела живлення

   Бензинові веломотори. Середня витрата палива складає 1,5-2,5л на 100 км, потужність - 1,5-2 лош.сил. Найпопулярніші моделі бензинових моторів для велосипеда:
   1. Двотактні (F 50, F 60, F 80, Комета). Найбільш популярні мотори. Китайські мотори F 50, F 60, F 80 розрізняються між собою об'ємом циліндру. Газорозподіл в цих моторах здійснюється за допомогою поршня. Запалювання - електронного типу.
   2. Чотиритактні (Honda GX35, GXH50).
   Електро мотори. Веломотор живиться не за допомогою палива, а від акумуляторної батареї. Оснащені таким мотором велосипеди називаються електровелосипедами. Спеціальний контролер моніторить зарядку акумуляторів, в тому числі при гальмуванні (рекуперація).